İLKOKUL KAYIT  KAYIT İÇİN TIKLAYIN

Neden Düş Bahçesi İlkokulu

Düş Bahçesi İlkokulu 21.yy becerilerini hedef alan, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, yakın çevresini ve kültürünü tanıyan, gelişime ve yeniliklere açık, dünya vatandaşı yetiştirmeyi hedefler. Ders içi ve ders dışı etkinliklerde yaşam boyu öğrenme ilkesi hedeflenir ve öğrencinin gelişimi, sadece okul içerisinde değil okul dışında da edindikleri deneyimlerle bir bütün olarak görülür.

Düş Bahçesi İlkokulunda en önemli hedef öğrencinin okula mutlu gelmesidir. Mutlu bir çocuk aynı zamanda sağlıklı bir çocuktur. Öğrencinin öğrenme faaliyetlerinde yaşadığı keyif öğrenmesine katkı sağladığı gibi farklı becerilerinde gelişimini sağlar.  Bu yüzden tam gün öğrenim faaliyetlerinde çocukların keyif alacağı öğrenme ortamlarının yaratılması okul programlarında önemli yer tutar.

Kişisel, bireysel farklılıkları bir gökkuşağı olarak gören Düş Bahçesi okullarında her renk bir öğrenciyi temsil eder. Bu doğrultuda renklerimiz bizim zenginliğimizdir felsefesinden yola çıkarak eğitimde bireysel farklılıklar ön planda tutularak eğitim programları çeşitlendirilir.

Dünya vatandaşı yetiştirmeyi hedefleyen programın en önemli kazanımı ise öğrencilerin yabancı dil konusunda edindiği beceridir. Düş Bahçesi Okullarında anaokulundan başlayarak, ilkokula uzanan yapılandırılmış, sürekli yenilikleri takip eden bir yabancıl dil politikası uygulanır. Öğrenciler ilkokuldan mezun olduklarında kendilerini ifade edecek düzeyde İngilizce becerilerine sahip olur. Dil eğitimi okulun tüm etkinliklerinin ve ders planlarının içerisine entegre edilerek, yaşayarak öğrenme, deneyimleme ortamları ile başarıya ulaşır. Öğrenciler edindikleri dil becerilerini, uluslararası geçerliliği olan sınavlara girerek sertifikalandırır. Bu sınavlar TOEFL Juniour, Cambridge YLE'dir.

Öğrencilerimizin akademik becerilerinin yanı sıra ilgi alanları doğrultusunda, müzik, spor, sanat dallarında da farklı öğrenme ve deneyimleme ortamları sunulur. Sergiler, tiyatro ve dans gösterileri, resitaller, yüzme, satranç, basketbol vb. müsabakalar her öğrencinin kendi ilgi alanı doğrultusunda katıldığı etkinliklerdir.

Yaşadığı dünyada var olan gelişmeleri yakından takip eden, yakın çevresinden başlayarak ben ne yapabilirim? Sorusunu kendine soran Düş Bahçesi öğrencileri için sosyal sorumluluk çalışmaları çok önemlidir. Ben duygusundan biz duygusuna ulaşmasını sağlayan gönüllülük hizmetleri ile kendisi dışında hiçbir çıkar gözetmeden başkasına faydalı olma bilinci ile yetişen Düş Bahçesi öğrencileri için paylaşım eşittir mutluluktur.

Tam gün eğitim yaklaşımı, sağlıklı ev yapımı ürünlerin yapıldığı yemekhane hizmetleri, güvenliği ön planda tutan okul ortamı, ebeveynlerin ihtiyaçları doğrultusunda planlamalar yapan servis hizmetleri ile butik eğitimin konforu tüm okul iklimine yansır.