İLKOKUL KAYIT  KAYIT İÇİN TIKLAYIN

Neden Düş Bahçesi Anaokulu

Düş Bahçesi Anaokulu "Mutlu Çocuk, Mutlu ve Sağlıklı Bireyler" felsefesi ile öğretim programlarını, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre belirleyen bir okul iklimi oluşturur. Anaokulunda okuyan öğrenciler kendini tanıma, yaratıcılık, sorgulama, araştırma becerileri ile yetişirken okul; verilen değerler eğitimi ile Atatürk'ü tanıyan, seven, çevreye ve doğaya duyarlı, saygılı bireyler yetiştirmeyi hedefler. Düş Bahçesi Anaokulunda sınıf içi ve sınıf dışı etkinliklerde yaşam boyu öğrenme ilkesi hedeflenir ve öğrencinin gelişimi, sadece okul içerisinde değil okul dışında da edindikleri deneyimlerle bir bütün olarak görülür.

Kişisel, bireysel farklılıkları bir gökkuşağı olarak gören Düş Bahçesi Okullarında her renk bir öğrenciyi temsil eder. Bu doğrultuda "Renklerimiz Bizim Zenginliğimizdir" felsefesinden yola çıkarak eğitimde bireysel farklılıklar ön planda tutularak eğitim programları çeşitlendirilir.

Dünya vatandaşı yetiştirmeyi hedefleyen programın en önemli kazanımı ise farklı ülkeleri tanıyan, farklı dilleri öğrenmeye meraklı öğrenciler yetiştirmektir. Ülkeler projesi ile yıl boyunca farklı ülkeleri ve kültürleri tanıyan çocuklar farklı kültürlere saygı bilinci ile yetişir. Yoğun İngilizce programı ile ilkokul yabancı dil eğitiminin sağlam zeminin oluşturulması hedeflenir.

3 yaştan başlayan erken çocukluk eğitiminin önemi doğrultusunda yapılandırılmış program çocuğu bir birey olarak, sosyal ve akademik becerileri gelişmiş bir şekilde ilkokul öğrenimine uğurlar. Özgüvenli, sorumluluk sahibi olarak yetişen Düş Bahçesi Anaokulu öğrencileri ilkokulda da kendi öğrenme sorumluluklarının farkında olur.

2,3 yaş çocuğu için "Oyun Hayat Demektir" ilkesi ile hareket eden Düş Bahçesi Anaokulu, tam gün öğrenim faaliyetlerinde çocukların keyif alacağı öğrenme ortamlarının yaratılması için okul programını sürekli günceller ve dinamik tutar.

Öğrencilerimizin akademik ve sosyal becerilerinin yanı sıra ilgi alanları doğrultusunda, müzik, spor, sanat, dans dallarında da farklı öğrenme ve deneyimleme ortamları sunulur. Sergiler, tiyatro ve dans gösterileri, resitaller, yüzme, satranç, basketbol vb. müsabakalar her öğrencinin farklı bir alanda da gelişimine olanak sağlar.

Tam gün eğitim yaklaşımı, sağlıklı ev yapımı ürünlerin yapıldığı yemekhane hizmetleri, güvenliği ön planda tutan okul ortamı, ebeveynlerin ihtiyaçları doğrultusunda planlamalar yapan servis hizmetleri ile butik eğitimin konforu tüm okul iklimine yansır.