İLKOKUL KAYIT  KAYIT İÇİN TIKLAYIN

İngilizce Dil Eğitimi

İkinci dil öğrenimine mümkün oldukça erken başlamanın yararları bilimsel çalışmalarla kanıtlandığından, okullarımızda İngilizce öğretimi oldukça önemli bir yer tutar ve Düş Bahçesi Anaokulunda yaş gruplarıyla uyumlu olarak artan yoğunlukta bir İngilizce programı uygulanır.

3-6 yaş grubunun özelliklerini göz önüne alarak İngilizce programı çocuğun dünyasının bir parçası olan şarkılar, kitaplar, hikâyeler, aktiviteler ve oyun yoluyla öğrenmeyi içermektedir. İngilizce kullanımını desteklemek amacı ile okulda oluşturulan yaratıcı ortam, etkinliklerle, sunumlar ve gösteriler öğrencilerin öğrendikleri dili güvenle kullanmalarına olanak sağlar. "Circle time: çember zamanı" ile günlük rutinler,  "Jolly Phonics Ses Eğitimi" ile sesleri tanıma ve harfleri yazma, Oxford Reading Tree- Oxford Okuma Ağacından" yaş ve seviyelerine uygun kitap okuma, "Reading Buddy: Okuma Arkadaşı" ile Düş Bahçesi İlkokulundan eşleştikleri arkadaşlarıyla yıl boyunca keyifli kitap okuma etkinlikleri, "Show and Tell : Göster ve Anlat" etkinliği ile konuşma pratiklerine yönelik çalışmalar ve  " Acting: Canlandırma" çalışmaları ile dünya klasikleri arasında yer alan çocuk kitaplarından uyarlanan metinleri canlandırma çalışmaları ile İngilizce edinimleri keyifli bir süreç şeklinde planlanır.

Öğrencilerin günlük rutinler içerisinde yer alan yönergeleri sadece İngilizce dersliğinde değil, kendi sınıf ortamları, yemekhane ve okul bahçesi dâhil tüm ortamlarda İngilizce olarak duymaları ve kullanmalarıyla dil hâkimiyetlerini arttırarak daha geniş alalarda kullanmaları hedeflenir. Sınıf öğretmenleri tarafından da yönergelerin İngilizce verilmesi öğrencilerin İngilizceyi ders olarak değil doğal ortamda öğrenmesine olanak sağlar.

İngilizce dersleri, 4 yaş gruplarında haftada 5 saat, 5 yaş gruplarında haftada 6 saat, 6 yaş gruplarında ise haftada 10 saattir.